Orgaaniline oliivõli Iisraelist ja Palestiinast

fair trade olive oil

ORGAANILINE OLIIVÕLI IISRAELIST JA PALESTIINAST

Orgaaniline oliivõli on peamine koostisosa Dr. Bronner´s vedelseepides, andes tootele velvetise pehmuse.  Austades oma juudi suguvõsa eelkäijaid ja soovides rahulikku koos-eksisteerimist, tuleb oliivõli Pühalt Maalt - nii Palestiina kui Iisraeli põllumeestelt.

2006. aasta lõpus alustas Dr. Bronner´s koostööd Palestiina firmaga Canaan Fair Trade, saades 90% oliivõlist just neilt. Eesmärk oli parandada oliivikasvatajate majanduslikku olukorda, arendades sõbralikku suhteid ka Iisraeliga. Canaan töötab koos Palestiina Õiglase Kaubanduse Ühendusega (PFTA) ja ostab kokku orgaanilist õli 1700 oliivikasvatajalt. Dr. Bronner´s toetas ja rahastas Canaani sertifikatsioonide taotlemist. See ühtlasi soodustas firma võimalusi siseneda suurematele turgudele Euroopas ja USAs.

Aastaid tagasi oli Palestiina kõrgekvaliteetse oliivõli eksportimine praktiliselt võimatu riigipiiride ning Vahemere piirkonna konkurentide tõttu. PFTA kasvatajatele on tänapäeval garanteeritud miinimumhind tootmiskulude katteks ning lisaks Fair Trade Premium 25%. Canaan toetab lisaks kohalikku haridust, puude istutamist ja logistiliselt.

10% Dr. Bronner´s seebis kasutatatavast oliivõlist tuleb Iisraelist. Sindyanna, õiglase kaubanduse firma, mida juhivad juudi-iisraeli ja araabia naised, toetab araabia-iisraeli põllupidajaid. Samuti ostame oliivõli juudi-iisraeli perekonnalt Strauss, kes on pioneerid orgaanilise oliivõli tootmises.

{"cart_token":"","hash":"","cart_data":""}