150 aastat ja 5 generatsiooni seebitegijaid

150 aastat ja 5 generatsiooni seebitegijaid

Dr. Bronner’s asutati 1948 Emanuel Bronneri poolt, kes oli 3-generatsiooni seebimeister saksa-juudi perekonnast. Ta kasutas seebipudeli silte enda jaoks väga tähtsa sõnumi edastamiseks: "Inimkond peab ületama religioossed ja etnilised erinevused või hukkume". "All-One!" - me oleme kõik üks. Siiani on Dr. Bronner´s perefirma, mida juhivad Emanueli lapselapsed. Dr. Bronner´s jätkab oma eelkäija visiooni elluviimist, tehes sotsiaalselt ja keskkondlikult vastutustundlikke kõrgekvaliteetseid tooted. Seda kõike parema maailma heaks.

1858
Algab seebivalmistamine. Heilbronnerite kodu juudikvartalis Laupheimis, Saksamaal.

1880/90

Heilbronnerid leiutavad esimese vedela seebi ja müüvad tükiseepe "Madaform" nime all.

1908

Sünnib Emanuel Heilbronner (Dr. Bronner).

1920ndad

Emanuel (Emil) saab Seebimeistri sertifikaadi ja ülikooli tunnistuse keemias.

1929

Emili tugev iseloom, zionistlikud ideed ja edasipüüdlikud mõtted seebivalmistamise valdkonnas ajavad ta isa ja onudega tülli ning ta emigreerub USAsse.  p

1930ndad

Emil tegutseb USAs seebitootjate nõunikuna. Hitleri tõusuga Saksamaal, Emil kaotab oma nimest "Heil".

1940ndad

Natsid natsionaliseerivad perekonna seebitehase. Emili vanemad deporteeritakse ja tapetakse Auschwitzi ja Theriesenstadti koonduslaagrites.
Emil lisab oma nimele "Dr."(doktor). Kuna tal on suurepärased teadmised ja tugev saksa aksent, siis keegi ei kahtle doktorikraadis.

 

1945

Emil põgeneb Elgini psühhiaatriahaiglast, kuhu ta paigutati oma maailmavaate. Ta peab sealset šokiteraapiat oma hilisema silmanägemise kaotuse põhjuseks.

 

1948

Dr. Bronner´s firma asutamine! Algab Peppermint piparmündi vedelseebi ja erinevate tervislike maitseainete tootmine.

 

 

1950

All-One! Dr. Bronner peab Los Angeleses, Pershingi väljakul kõnesid, kutsudes inimesi ühinema ja üksteist hoidma, müües samal ajal ka Peppermint seepi. Peagi taipab ta, et inimesed võtavad seebi, aga ei jää teda kuulama, mille tulemusel kannab ta oma kõned pudelite siltidele. Talle on abiks tema pojad Jim ja Ralph.

 

 

 

1960 - 70ndad

Dr. Bronner’s seebist saab oma ajastu ikoon. Noored inimesed ülistavad vabadust ja seebipudeli siltidele kantud tekste. Poeg Jim hakkab juhtima firmat.

 

 

 

1980ndad

Dr. Bronner’s seebid muutuvad kõikjal kättesaadavaks. Poeg Ralph tegeleb tootedisainiga. Poeg Jim leiutab tuletõrjevahukontsentraadi, mida kasutatakse metsatulekahjude kustutamiseks.

 

 

1990ndad

Kuna Dr. Bronner’i tervis Parkinsoni tõve tõttu üha halveneb, võtavad pojad Ralph ja Jim ning viimase naine Trudy firma juhtimise üle.

 

 

1997

Dr. Bronner sureb.

 

 

1998

Poeg Jim Bronner, võideldes samal ajal vähiga, õpetab oma poega Davidit (24-aastane) firmat juhtima. San Diego County Boys & Girls Club noorteklubile annetatakse 1200 aakri suurune ala, väärtusega 1.4 miljonit USA dollarit.
Peale Jimi surma võtab David juhtimise üle.

 

 

2000

Jimi teine poeg,  Michael Bronner, liitub firmaga ja alustab eksportturgude juhtimist.

 

 

2001 - 2004

Dr. Bronner’s toetab ja koordineerib kanepitööstusel võidelda kohalike regulatsioonidega - võit tuleb 2004. aasta veebruaris.

 

 

2003

Dr. Bronner’sist saab suurim hooldustoodete firma, mis kanna USDA orgaaniliste toodete sertifikaati. On esimene, kes hakkab kasutama 100% ümbertöödeldud plastikut. Seab sisse progressivse juhtimise praktikad: firma juhid saavad vaid kuni 5x kõrgemat palka kui kõige madalama palgaga tööline firmas; 100% tervisekindlustus kõigile töötajatele; kõik tulud, mis ei kulu firma arenguks, suunatakse heategevusse.
Onu Ralph tutvustab üle riigi oma isa, Dr. Bronneri elulugu ja seepe.

 

 

2005

Firmaga ühineb Sue Kastensen, kes aitab viia huulepalsamid, kehapalsamid ja kehapiimad USDA sertifikaadi tingimustega vastavusse.

 

 

2006

Algab suuremõõtmeline projekt otsimaks toorainet Fair Trade õiglase kaubanduse allikatest.

 

 

2007

Dr. Bronner’s saab sertifitseeritud kui Fair Trade õiglase kaubanduse firma.
Levisse tuleb film "Dr. Bronner’s Magic Soapbox".

 

 

 

 

2008

Dr. Bronner’s tähistab 150 aastapikkust seebivalmistamise ja 60 aastast sertifitseeritud toodete valmistamise tähtpäeva. Tooted on nüüd saadaval ka Iisraelis, mis oli Emanueli eluaegne unistus.

 

 

 

 

2011

Dr. Bronner´s tütarfirma Dr. Bronner’s Germany (DBG) alustab toodete distributsiooni Euroopas.
Dr. Bronner’s alustab oma Sri Lanka tootja Serendipoliga "White Kernel" and "Whole Kernel Fair Trade Coconut Oi" kookosõlide tootmist.

 

 

 

 

2010 - 2013

David Bronner arreteeritakse DEA (Ravimiamet) peakontori ja seejärel Valge Maja ees kanepiseemnete istutamise pärast.

 

 

 

 

 

2012 - 2013

Dr. Bronner´s ühineb erinevate organisatsioonidega, mis nõuavad geneetiliselt muundatud toiduainete (GMO) märgistamist.

 

 

 

 

 

2014

Dr. Bronner’s kolib suuremasse tehasesse. Alustatakse "Null-tootmisjääkide" projektiga.

 

 

 

 

 

2015

Sureb Ralph Bronner, Dr. Bronner’si süda ja hing—tema igapäevaseks tegevuseks oli jagada armastust, seades kasumi teisele kohale.

 

 

 

{"cart_token":"","hash":"","cart_data":""}